Cestopisy

Indie 2010-2011

Od konce září 2010 jsem Indii, na ústavy pro výzkum fyziky plazmatu (Institute for Plasma Research) v Gándhínagaru ve státě Gujrát. Zde najdete některé zaznamenáníhodné okamžiky, opět formou dopisů rodině a přátelům.

Kromě fyziky se snažím věnovat studiu indických umění, zejména bharatanatyam a klasickému karnatackému zpěvu. A samozřejmě nevynechám jedinou příležitost zatancovat si garbu = gujrátský folklórní tanec.

Indonésie 2010

V červenci 2010 jsem se rozhodla navštívit svého Guru-brášku Michala, který dostal roční stipendium od indonéské ambasády, abyse na Bali a věnoval studiu balijského klasického tance. A protože má sestra Zuzka zrovna odmaturovala, nebylo těžké jí přesvědčit, aby vyrazila se mnou. Svůj pečlivě vedený deníček pak publikovala v českolipských novinách (heslo Seriály - Českolipané v tahu):

Asie 2003-2004

Indie, Nepál, Írán, Pákistán: Úvod

Zde je neco o nasi ceste, motivaci a pripravach, podrobnosti o nasi pouti se muzete docist v ceskolipskych novinach (heslo Serialy - Ceskolipane v tahu) nebo primo moje dopisy tak, jak jsem je posilala domu (bez diakritiky, ale bude to rychlejsi):