Zájmy

Mou největší vášní je, jak jinak, fyzika. Snažím se věnovat zejména vědecké práci na Ústavu fyziky plazmatu Akademie věd České Republiky, kde jsem dělala diplomovou i dizertační práci.

Jinak trpím chorobou lidí, kteří mají víc zájmů, než času:

Cestování - miluji cestování na jakýkoliv způsob, nejlépe však jako nezávislý cestovatel (backpacker), místní dopravou, s místňáky. Moje největší zkušenost byla sedmiměsíční cesta do Indie a Nepálu, po zemi přes Turecko, Írán a Pákistán. Do Indie se ostatně vracím pokaždé, když to jen trochu jde. Další nádherná zkušenost byl měsíc strávený na Kostarice.

Moje láska jsou obecně hory. Ať už sama nebo s přáteli, zbožňuji chození, lezení, drsné výpravy i jenom flákání se po horách, vychutnávání jejich převahy tam, kde je člověk blíž Věčnosti. Noci v horách, daleko od civilizace, mezi kytičkami u potůčku, pod kosodřevinou, i v nehostinných skalách.

Rogalo - kdo jednou zkusil, nechce jinak...

Tanec je aktivita, která mě momentálně zaměstnává nejvíc. V Indii mě uchvátil Indický klasický tanec. Nyní mám tu čest studovat Bharatanatyam, úžasné umění staré tisíce let. To je ostatně jeden z hlavních důvodů mých návratů do Indie. Kromě toho se zabývám orientálním tance a Bollywoodským stylem. Ráda si taktéž zajdu zapařit do nějakého Latino-klubu na salsu a spol.

Divadlo je kapitola sama pro sebe. V dubnu roku 2003 probíhala představení muzikálu Šumař na střeše, ve kterém jsem si s velkou chutí zahrála dohazovačku Jente. Po návratu z Indie, kde mě inspirovaly bollywoodské filmové tance, jsme s Jaderňáky usoudili, že by mohlo být zábavné spáchat Všejadernou fúzi 2005 ve velkolepém bollywoodském stylu, včetně příběhu, kostýmů a samozřejmě tanců. Kromě toho se ráda zajdu podívat na konkurenci. :-)

V posledních letech mám to potěšení býti ve Spolku Matfyzák, studentské organizace starající se o to, aby naši kolegové z toho učení nezblbli úplně, resp. zblbli tradicí prověřeným způsobem. Pořádáme různé akce typu Beánie, ples na Žofíně, a různé jiné kratochvíle.

Ostatní mé zájmy bohužel probíhají spíše na pozadí kvůli nedostatku čtvrté (resp. první) složky mého čtyřvektoru (pro nefyziky je to čas). Ráda hraji na kytaru, provozuji horolezectví, hrávala jsem bridge, kdysi jsem se věnovala výtvarnému umění, psávala jsem, zejména fejetonůmpodobné statě - ostatně dosud občas napíšu nějaký ten cestopis. Mám také ráda cizí jazyky - má špatná pamět s entuziasmem, navíc se zvykem učit se "v terénu", tvoří kombinaci, která musí být pro rodilé mluvčí zábavná, pro citlivější osoby mučení, nicméně - funguje celkem dobře.